ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godzinie 9:00

 

 

KONKURS WIEDZY O ROTMISTRZU PILECKIM

19 maja uczniowie  klasy 3a: Mateusz Gąssowski, Izabela Lipok, Joanna Magda, Aleksandra Przybylska i Jakub Świerczyński reprezentowali naszą szkołę w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej konkursie o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Mateusz Gąssowski dotarł do trzeciego etapu konkursu i zajął w nim piąte miejsce. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O ROTMISTRZU PILECKIM

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Nadszedł czas zakończenia roku szkolnego 2016/2017. 22 czerwca uroczyście pożegnaliśmy naszych absolwentów. Wręczone zostały im medale za najwyższe wyniki w nauce i wzorowe zachowanie przez trzy kolejne lata, nagrody za osiągnięcia sportowe, naukowe oraz świadectwa z wyróżnieniem.

Czytaj więcej: KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O AK

12 maja drużyna naszego gimnazjum w składzie: Artur Bazylewski, Mikołaj Koelner i Janek Zieniewicz uczestniczyła w finale Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej.  Zmagania odbyły się w Gimnazjum nr 18 przy ul. Kłodnickiej w dwunastą rocznicę nadania szkole imienia Armii Krajowej.

Czytaj więcej: DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O AK

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

22 czerwca o godzinie 17:00 uroczyste pożegnanie klas trzecich

23 czerwca o godzinie 9:00 zakończenie roku dla klas pierwszych i drugich

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

29 kwietnia odbył się etap powiatowy konkursu Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Kozłowska z kl.2b, Tomasz Pawełczyk i Adam Pluta z klasy 3c.

WIELKIE SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW

Niezmiernie miło nam poinformować, że dziewczyny i chłopcy z klasy IIId zostali Mistrzyniami i Mistrzami Polski w Koszykówce U16.

Więcej informacji i zdjęcia można znaleźć TUTAJ

Serdecznie gratulujemy!!!

TURNIEJ W KRĘGLACH

26 kwietnia w Sky Tower odbył się turniej szkół gimnazjalnych w kręglach. Naszą szkołę reprezentowali: Basia Kardela, Martyna Hreczuch, Michał Kawalec i Konrad Tokarz z klasy 2a. Za rywalizację i świetną zabawę dziękujemy.

LEKCJA WOS-u

W maju i czerwcu uczniowie wszystkich klas trzecich uczestniczyli w Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie, zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Podczas spotkania przyszli absolwenci poznali strukturę władz w Polsce i województwach. Dowiedzieli się o zasadach podziału władzy i kompetencjach poszczególnych organów.

Czytaj więcej: LEKCJA WOS-u

E(X)PLORY 2017

7 kwietnia uczeń klasy IIIb - Janek Kudrawiec pod opieką p. Joanny Banach brał udział w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu naukowego E(x)plory, skierowanego do uczniów w wieku od 13 do 20 lat, który odbył się we Wrocławskim Parku Technologicznym. Janek po raz drugi był jednym z dwóch najmłodszych uczestników konkursu w etapie regionalnym.

Czytaj więcej: E(X)PLORY 2017

BILETY NA THE WORLD GAMES 2017

W związku ze zbliżającymi się Igrzyskami Światowymi The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 20-30 lipca 2017r., Departament Edukacji dysponuje pewną pulą biletów dla młodzieży i ich prawnych opiekunów, uprawniających do uczestnictwa i kibicowania w tym wyjątkowym święcie.
Prosimy o zgłaszanie się chętnych osób (w tym jednego rodzica lub prawnego opiekuna) do wtorku 30 maja 2017 osobiście w szkole lub pisząc do osoby odpowiedzialnej, którą jest Pani Agnieszka Lesz, poprzez dziennik elektroniczny Librus.

REKOLEKCJE NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY

6 kwietnia młodzież z naszego Gimnazjum w ramach rekolekcji wielkopostnych wybrała się na Górę Świętej Anny. Celem Pielgrzymki były modlitwy w intencji naszej szkoły oraz pomyślności w nadchodzących egzaminach gimnazjalnych. Uczestników pielgrzymki bardzo serdecznie i przyjaźnie przywitał ojciec Teofil, który zapoznał wszystkich z planem tego Bożego dnia. 

Czytaj więcej: REKOLEKCJE NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY

SZKOLNY FESTYN MAJOWY

20 maja odbył się w naszym gimnazjum coroczny festyn majowy. W tym roku, dzięki wehikułowi czasu przenieśliśmy się w dawne epoki. Każda klasa przygotowała stanowisko, na którym prezentowała osiągnięcia, wynalazki i znane osoby. Poza tym można było obejrzeć scenki, dzięki którym dowiedzieliśmy się, jak młodzież spędzała wolny czas w dawnych wiekach.

Czytaj więcej: SZKOLNY FESTYN MAJOWY

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY

Już po raz drugi Julia Pamuła z klasy IIIc  zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie językowo-plastycznym "TO BE OR NOT TO BE - BYĆ ALBO NIE BYĆ", organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dysleksji oraz Szkołę Podstawową nr 39. Bardzo się cieszymy i gratulujemy!