ARCHIPELAG SKARBÓW

Uczniowie klas drugich odbyli "podróż" po Archipelagu Skarbów. Przez kolejne dwa dni, 28 lutego i 1 marca, pod okiem trójki trenerów z Fundacji Profilaktyka z Pasją, młodzież poszukiwała wiedzy o szczęściu, miłości, seksualności, trwałej miłości, życiu w poczuciu szacunku do siebie i innych.

W zamian za zaangażowanie w dyskusje, zabawy, rozmowy uczniowie otrzymywali praktyczne wskazówki jak panować nad gniewem i złością, pobudzeniem seksualnym i zakochaniem. Na warsztatach szukano także odpowiedzi na pytanie o sens życia w szeroko rozumianej trzeźwości. Wielogodzinne spotkanie prowadzone było żywiołowo, a aktywność uczestników nagradzana była licznymi prezentami. Nasze gimnazjum wzięło udział w programie już po raz trzeci.