REKOLEKCJE NA GÓRZE ŚWIĘTEJ ANNY

6 kwietnia młodzież z naszego Gimnazjum w ramach rekolekcji wielkopostnych wybrała się na Górę Świętej Anny. Celem Pielgrzymki były modlitwy w intencji naszej szkoły oraz pomyślności w nadchodzących egzaminach gimnazjalnych. Uczestników pielgrzymki bardzo serdecznie i przyjaźnie przywitał ojciec Teofil, który zapoznał wszystkich z planem tego Bożego dnia.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą Świętą z homilią, którą poprowadził Ojciec Teofil. Po owocnym przeżyciu tego czasu, wszyscy spotkaliśmy się na stołówce Domu Pielgrzyma, konsumując wyjątkowo smaczny i z serca podany obiad.  Poobiednia przerwa wzmocniła nas do zwiedzania kompleksu klasztornego. Ojciec Teofil przedstawił krótką historię Góry Świętej Anny, a następnie zaprowadził wszystkich do Sanktuarium, gdzie wprowadził nas w tajemnice związane z wydarzeniami, które tam miały miejsce. Wszyscy zgodnie przyznali, że już dawno nie mieli do czynienia z tak pobożnie przeżytymi rekolekcjami, które zawdzięczają posługującym na Górze Świętej Anny Ojcom Franciszkanom. Było czuć ducha wyraźnej Bożej kontemplacji i szczerości, wypływającej z posługi Ojców Franciszkanów, która z pewnością obficie zaowocuje. Dla niektórych uczestników było to pierwsze tak szczere świadectwo posługi. Zobaczyli braci postulantów oraz klasztor, w którym mieszkają bracia.  Uczniowie zobaczyli Sanktuarium, Amfiteatr oraz krater wulkaniczny.