UDZIAŁ W GALI FILMOWY.WROC

1 grudnia wybrani uczniowie z kl.1a, 3b i 3d  uczestniczyli w Gali IV Przeglądu Uczniowskich Etiud Filmowych. Całe wydarzenie odbyło się tradycyjnie w kinie Nowe Horyzonty. Tegoroczna Gala filmowy. wroc  to uroczystość wieńcząca czteroletnią współpracę Departamentu Edukacji, wrocławskich szkół, niezależnego producenta ATM Grupa, Kina Nowe Horyzonty i firmy Empiriafilm.

Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie obejrzeli nagrodzone tegoroczne filmy: trzy dokumenty, teledysk kostiumowy oraz adaptację noweli Sienkiewicza.
Dzięki wspólnym działaniom uczniowie z wybranych liceów i gimnazjów, w tym również uczniowie z naszego Gimnazjum mieli możliwość udziału w Fakultecie Filmowym, projekcie realizowanym w ramach Programu Edukacyjnego Młodzi Obywatele Kultury; w którym uczestniczy od samego początku nasze gimnazjum.
W trakcie zajęć w Fakultecie uczniowie uczyli się sztuki realizacji filmowej - od pomysłu do montażu. Pod okiem specjalistów i z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu próbowali swoich sił w realizacji filmu dokumentalnego, fabularnego i animowanego.
Przy okazji  gal organizowane były warsztaty skierowane do uczniów, w których również uczestniczyli  uczniowie z naszego gimnazjum. Pod okiem profesjonalistów uczyli się m.in.: animacji poklatkowej, pisania scenariusza, tworzenia muzyki samplowej. W  tym roku  projekt kończyły warsztaty dla nauczycieli pt."Kieślowski okiem młodych". Nauczyciele z naszego gimnazjum pani Anna Wojtowicz - lider MOK i pani Beata Misiak - koordynator obserwowały grupę w praktycznych działaniach nad reinterpretacją dzieła z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz pracy zespołowej nad krótkoterminowym projektem. Była to również okazja do  poznania najnowocześniejszej metody pracy z wybranymi zagadnieniami z podstawy programowej z języka polskiego.