III FORUM DYSKUSYJNE MŁODZI OBYWATELE KULTURY

19 maja 2012r. w Noc Muzeów uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w III Forum Dyskusyjnym Młodych Obywateli Kultury, które odbyło się w Muzeum Współczesnym Wrocław na placu Strzegomskim.

Temat debaty brzmiał: "Dlaczego młodzież nie lubi chodzić do muzeów". Podczas spotkania żywo dyskutowano, czym muzea mogą przyciągnąć młodego człowieka, czego młodzi ludzie oczekują od tych placówek kulturalnych. Wszystkie przemyślenia zostały spisane w formie wniosków, które mają zostać przekazane wrocławskim muzealnikom.

Należy dodać, że nasi uczniowie byli nie tylko uczestnikami spotkania, ale również współorganizatorami (wraz z młodzieżą z V LO) tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania składamy: Adriannie Aleksandrowicz, Bartkowi Błochowi, Dawidowi Marczakowi, Elizie Budziak, Jagodzie Zborowickiej za wielkie zaangażowanie "dyskusyjne" i Jankowi Machowskiemu oraz Michałowi Matuszewskiemu za techniczne wsparcie.