[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /galerie/przeglad_malych_etiud_teatralnych_7maj is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

PRZEGLĄD MAŁYCH ETIUD TEATRALNYCH

7 maja 2014r. w ramach inicjatywy Młodzi Obywatele Kultury pod auspicjami Departamentu Edukacji Wydziału Miejskiego odbył się Przegląd Małych Etiud Teatralnych.

Przegląd nie miał charakteru konkursu, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni. Wzięło w nim udział 12 zespołów działających w ramach programu MOK. W pierwszej turze wystąpiły dzieci z przedszkola i szkół podstawowych. Liściaki z przedszkola nr 55 i czterolatki z Małego Kolejarza z przedszkola nr 50. Dwa zespoły reprezentowały szkoły podstawowe. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 61 Makrele w Czerni i szóstoklasiści z SP nr 64. Druga tura przeglądu należała do gimnazjów i lieców. Wystąpiły gimnazja nr 6, 39 i licea nr 5 i 9. Aktorzy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze, począwszy od etiud wzorowanych na literaturze klasycznej po formę lżejszą. Można było zobaczyć również trzy monodramy. Zespół teatralny z naszego gimnazjum: Kafel's Angels zaprezentował sztukę "Zapach teatru". Występy odbywały się na małej scenie Impartu, gdzie uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy z pełną obsługą techniczną. Organizatorem imprezy było Gimnazjum nr 39 pod przewodnictwem Anny Wojtowicz oraz Liceum Ogólnokształcące nr V, którym kierowała pani Małgorzata Bąkowska-Wełyczko.

{gallery}/galerie/przeglad_malych_etiud_teatralnych_7maj{/gallery}