KONKURS WIEDZY O ROTMISTRZU PILECKIM

19 maja uczniowie  klasy 3a: Mateusz Gąssowski, Izabela Lipok, Joanna Magda, Aleksandra Przybylska i Jakub Świerczyński reprezentowali naszą szkołę w organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej konkursie o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Mateusz Gąssowski dotarł do trzeciego etapu konkursu i zajął w nim piąte miejsce. Gratulujemy !!!

Czytaj więcej: KONKURS WIEDZY O ROTMISTRZU PILECKIM

DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O AK

12 maja drużyna naszego gimnazjum w składzie: Artur Bazylewski, Mikołaj Koelner i Janek Zieniewicz uczestniczyła w finale Dolnośląskiego Konkursu Wiedzy o Armii Krajowej.  Zmagania odbyły się w Gimnazjum nr 18 przy ul. Kłodnickiej w dwunastą rocznicę nadania szkole imienia Armii Krajowej.

Czytaj więcej: DOLNOŚLĄSKI KONKURS WIEDZY O AK

WYSTAWA W KURATORIUM OŚWIATY

28 lutego w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej Cichociemni. Była to kolejna wystawa, organizowana przez Dolnośląską Rodzinę Szkół im. Armii Krajowej, do której należymy. Nasza reprezentacja w składzie: Kinga Jurewicz, Emilia Demaniuk, Oliwier Pawlic i Kacper Wąsacz zaprezentowała sylwetkę Hieronima Dekutowskiego pseudonim "Zapora".

Czytaj więcej: WYSTAWA W KURATORIUM OŚWIATY

10-LECIE DOLNOŚLĄSKIEJ RODZINY SZKÓŁ IM. ARMII KRAJOWEJ

W dniach 7 i 8 lutego przedstawiciele naszej szkoły świętowali w Oleśnicy jubileusz 10-lecia powstania Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Swoją obecnością zaszczycili to spotkanie przedstawiciele IPN, wójtowie, burmistrzowie, wojewoda dolnośląski, Dolnośląski Kurator Oświaty, przedstawiciele Departamentu Oświaty, weterani i dyrektorzy dolnośląskich szkół oraz młodzież ze sztandarami. Piękna uroczystość miała miejsce w Oleśnicy w Domu Kultury, gdzie wręczano odznaczenia, a młodzież miała okazję pokazać swoje talenty.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej uroczystości.

RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI 2016

11 listopada odbyła się  Radosna Parada Niepodległości. W wydarzeniu brały udział wrocławskie szkoły. Nasze gimnazjum po raz kolejny również zaangażowało się w obchody. Aby w przyjemny sposób uczcić narodowe święto, nasi uczniowie spotkali się przy pomniku Aleksandra Fredry, a następnie przyłączyli się do marszu, kierującego się na Plac Wolności.

 

Czytaj więcej: RADOSNA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI 2016